5
answers
1
watching
95
views
AbcLv1
7 Jun 2022
9. Sheri and Paolo each bought a peach for 15 cents. Lian bought an apple for 5 cents more than a peach. How much did they spend all together for the fruit? Write in the blanks to make a number sentence. Then, solve it.
____ + ____ + 15 +____ = ____
9. Sheri and Paolo each bought a peach for 15 cents. Lian bought an apple for 5 cents more than a peach. How much did they spend all together for the fruit? Write in the blanks to make a number sentence. Then, solve it.
____ + ____ + 15 +____ = ____
sptutor1406Lv7
8 Jun 2022
Already have an account? Log in